Ežiuolė - pakankamai plačiai naudojamas augalas, dažniausiai vartojamas susidūrus su gripu ar kitomis peršalimo ligomis. Vis dėlto, šis augalas turi kur kas daugiau naudingų savybių, todėl gelbsti kovojant ir su kitais simptomais. Kokiais atvejais ir kodėl naudinga vartoti preparatus su ežiuole?

Kadangi ežiuolė pasižymi dideliu biologiškai aktyvių mineralinių medžiagų skaičiumi, šis vaistinis augalas veiksmingai slopina virusus, grybelį, reumatą bei įvarius uždegimus. Preparatai ar maisto papildai, kurių sudėtyje yra ežiuolės, saugo nuo bakterijų, odos infekcijų, mažina vėžio riziką, o taip pat gali pagerinti ir odos būklę, todėl dažnai naudojami pastebėjus žvynelinės ar egzemos požymius.

Kadangi pagrindiniai ligų sukėlėjai (mikrobai, virusai ir bakterijos) nėra prisitaikę prie ežiuolėje esančių antibakterinių medžiagų, vartojant atitinkamus preparatus, galima lengvai juos įveikti. Manoma, jog šio augalo gydomasis potencialas dar nėra visiškai išnaudotas, todėl gydytojai, susiduriantys su kasmet vis didėjančiu virusų skaičiumi, dažnai į pagalbą pasitelkia ežiuolės maisto papildus ar kitus preparatus.

Augalo sudėtyje gausu vitamino C, kuris dalyvauja praktiškai visuose medžiagų apykaitos procesuose, todėl maisto papildus su ežiuole rekomenduojama naudoti ir profilaktiškai, siekiant stiprinti savo imunitetą ir didinti organizmo atsparumą. Dėl įtempto gyvenimo tempo, nepilnavertės mitybos ar kitų aplinkos veiksnių daugeliui tenka kur kas dažniau kovoti su peršalimo ar alerginėmis ligomis, nuovargiu bei energijos stoka, tačiau ežiuolės preparatų vartojimas gali padėti efektyviai įveikti visus šiuos simptomus ir tuo pačiu išvengti naujų virusinių ligų atsiradimo.

Ežiuolė didina ląstelių aktyvumą, spartina imuninėje sistemoje dalyvaujančių medžiagų gamybą, todėl tuomet, kai į organizmą bando patekti virusas, jo plitimas organizme būna itin greit sustabdomas. Teigiama, jog maisto papildai su šiuo vaistiniu augalu teigiamai veikia ir mūsų psichologinę būklę - jie gali padėti turint dėmesio sutrikimų, gelbsti nuo kamuojančio nerimo ar depresijos.

Vos pajutus pirmuosius infekcijos ar kitos ligos simptomus, rekomenduojama iš karto pradėti naudoti ežiuolės preparatus. Kadangi šis augalas susikoncentruoja tik į ligos sukėlėjų naikinimą, tokių gaminių vartojimas, priešingai nei antibiotikai, nesusilpnina mūsų imuninės sistemos.


< Atgal į sąrašą