Graži ir sveika oda nėra tiesiog gamtos dovana, kuria gali džiaugtis kiekviena moteris. Tai nuolatinė priežiūra ir darbas, o jautrios odos problemos nesirenka nei amžiaus, nei odos tipo. Pasak dermatologės Nadeždos Jarušinos, moterys dažnai klysta manydamos, jog jautri oda – tai tiesiog toks odas tipas. Iš tiesų, tiek sausa, tiek riebi ar normali oda gali būti jautri ir jai būtina speciali dermatologinė kosmetika, atkurianti odos drėgmės pusiausvyrą ir mažinanti odos jautrumą.

„Žinoma, jautriausia būna sausa oda, bet ir turintys riebią ar normalią odą taip pat gali susidurti su panašiomis problemomis – net 50 proc. vyrų ir moterų mano, jog turi jautrią odą“ – sako N. Jarušina. „Sausa oda – pirmas žingsnis odos jautrumo link! Per mažą drėgmės kiekį odoje gali lemti nepalankios aplinkos sąlygos (šaltas, vėjuotas oras, šildymas), gyvenimo būdas, amžius, patiriamas stresas, paveldimumas, imuninės ir hormoninės sistemos pokyčiai, buitinė chemija, o neretai – neteisingai parinktos kosmetinės priemonės. Tai pagrindiniai XXI-ojo amžiaus žmonių odos dirgikliai“. Tad būkite ypač atidžios, besirinkdamos kosmetiką sausai, o ypač jautriai odai – pabrėžia gyd. dermatologė.

Specialistės teigimu, mūsų odos viršutinis sluoksnis - epidermis, sudarydamas „barjerą“ tarp išorinės aplinkos ir organizmo, iš vidaus saugo nuo per intensyvaus vandens pasišalinimo, o iš išorės – nuo žalingų aplinkos veiksnių (alergenų, bakterijų, virusų) patekimo. „Dėl pažeisto apsauginio riebalinio sluoksnio odos paviršiuje ir lipidų struktūros epidermyje oda praranda drėgmę, tampa mažiau atspari aplinkos veiksniams. Tik atkūrus šį barjerą dirgikliams sunkiau prasiskverbti į tikrąją odą ir  joje išsaugoma drėgmė“, – aiškina N. Jarušina, pastebėdama, jog dabartinių kosmetikos priemonių „jūroje“ labai lengva pasirinkti netinkamą šiai problemai spręsti priemonę.

Dermatologė pabrėžia, kad svarbu pirmiausia pažiūrėti į kosmetikos sudėtį ir  išmokti ją „teisingai“ skaityti: kosmetikos priemonių etiketėse komponentų sudėtis rašoma mažėjimo tvarka – kuo daugiau medžiagos, tuo arčiau sąrašo pradžios ji yra.

„Jautrios odos priežiūrai kosmetines priemones reikia rinktis itin kruopščiai – jose neturėtų būti kvėpiklių, dažiklių, emulsiklių, konservantų, silikono ar kitų dirginančių medžiagų. Konservantai ir dažikliai paprastai nurodomi sąrašo pabaigoje, tad būtina atkreipti dėmesį ypač ar nėra metilo, etilo, propilo ar izobutilo parabenų, kurie dažnai tampa alerginių reakcijų priežastimi“ – teigia N. Jarušina. „Kaina taip pat neturi būti rodiklis, kuriuo reikėtų vadovautis – ne visada brangios kosmetikos kokybė bus geresnė, nei pasirinkus pigesnes priemones“. Vis dėlto, jautriai ir sausai odai dermatologė pataria naudoti dermatologinę,  vaistinėse parduodamą kosmetiką. Šiose priemonėse esantys komponentai subalansuoti taip, kad geriausiai atitiktų jautrios odos poreikius – ramintų sudirgimus, drėkintų odą ir atkurtų odos apsauginį barjerą.

PHYSIOGEL kremai ir losjonai specialiai sukurti jautrios ir sausos odos kasdienei priežiūrai. Inovatyvi BIOMIMIC formulė, naudojama, kuriant šios linijos kremus ir losjonus, leidžia užtikrinti greitą ir ilgalaikį odos drėgmės pusiausvyros atstatymą. Todėl oda tampa mažiau jautri ir akivaizdžiai sveikesnė.


< Atgal į sąrašą